q

Allegro wprowadza nowy sposób liczenia popularności ofert

Opublikowano: W Blog

Od dziś zmienia się sposób liczenia popularności ofert.
Można powiedzieć, że jest to powrót sposobu wyświetlania popularności z czasu kiedy nie było jeszcze możliwości w platformie allegro wystawiania aukcji nieograniczonych czasowo.- Wynik ograniczenia czasowego aukcji.

Od teraz o popularności będzie decydować sprzedaż z okresu 30dni.
Plusy tej zmiany odczują kupujący i mali sprzedawcy którzy dopiero tworzą ofertę. Minusy zmiany odczują więksi sprzedawcy którzy od początku trwania oferty mają nierzadko po 100sprzedanych przedmiotów i jednocześnie ich produkty są na początku wyszukiwanych towarów z kryterium wyszukiwania „najpopularniejsze”.

Oficjalna informacja od Allegro.pl brzmi:

„Zmieniliśmy dziś sposób liczenia popularności ofert, czyli liczby kupujących w danej ofercie i sprzedanych w niej przedmiotów. Liczby te widoczne są na listach ofert i w każdej ofercie kup teraz. Dotychczas popularność była liczona od momentu wystawienia oferty. Nowa forma popularności pokazuje liczbę osób, które dokonały zakupów w ostatnich 30 dniach.

W związku z tym, że oferty mogą trwać przez wiele miesiący, nowy sposób zliczania popularności lepiej odzwierciedli rzeczywiste trendy zakupowe. Dzięki temu klienci będą mieli pewność, że kupują przedmiot cieszący się aktualnie największym zainteresowaniem.”